Anasayfa Hastalıklar ve Bitkisel Tedavileri Anal Fistül Problemi için Bitkisel Çözümler

Anal Fistül Problemi için Bitkisel Çözümler

anal-fistulAnal fistül“; Anüs etrafında fistül denilen kalın bağırsak ile cilt arasında oluşmuş açıklıklara denir. Zaman zaman apseye benzer iltihaplara yol açarlar. Kronikleştiklerinde sürekli iltihabi akıntı ya da dışkı benzeri akıntılara neden olurlar. Uzman bir doktor tarafından tedavi edilmeleri gereklidir, bu tedaviye alternatif olarak aşağıdaki bitkisel çözümleride uygulayabilirsiniz.

1 kaşık şeker, 4 gram sakız, 1 tutam günlük ve 10 gram sinemaki dövülerek toz haline getirilip, sabahları aç karnına 1 çay kaşığı yutulur.

956 Yorum

  1. 1 yıldır kalın bağırsak sorunları yaşıyorum, anal fistül 6 aydır var. Başlarda apse, ağrı, patlama sonrası rahatlama şeklinde sürdü. Ameliyat denildi ancak ülseratif kolit olduğumdan ve yeni atlattığımdan olmadım. Bir süre sıvı suda çözünen propolis kullandım ve iltihap ile kanı durdurdu. Yalnız onuda bir süre bırakınca tekrar iltihaplı- kanlı akıntı devam ediyor, apse ve patlamalar yok şimdilik. Propolise devam etmeyi düşünüyorum, bakalım.

  2. Ramazan hocam uzun süredir sizi buradan takip ediyorum.İnsanlarımızı gerçekten bilinçlendirdiniz, çoğu kişi fistülün bitkisel yollarla geçmeyeceğini anladı bana kalırsa.Bende kasım ayının 29’unda komplike fistül şikayetiyle seton yöntemiyle ameliyat oldum.4 kez doktorum setonu sıkıştırdı setonun kesmesine az birşey kaldığını söyledi.Açılan yaranın içi dolmaya başladı.Sayın hocam size sorum seton düştükten sonra nasıl bir süreç devam edecek ve oturma banyolarını devam ettirmelimiyim devam edeceksem günde kaç kez yapmalıyım.Bu oturma banyolarında suyun sıcaklığı çok önemli mi?

  3. Kolostomi böyle bir hastalık için çok abartılı bir seçenek.Muayene etmem lazım ama en kötü seton ile çözülür hastalığınız.

  4. Selam Sayın Hocam 1960 doğumluyum ve yaklaşık 4 yıldır kolon kanser hastasıyım,bağırsak ameliyatım sonrası,6 ay kemoterapi aldım ve sonrasında,yapılan tedavi tamamlayıcı olduğu düşünülerek,daha önce dışarı alınan kalın bağırsak bu kez içeri alındı,ara kontroller sonrası,bacak aramda oluşan ” fistül ve basur ” ile ilgili 35 gün önce ameliyat oldum,alınan biyopsi sonucunda ise,hastalığımın tekrar nüksettiği söylendi,çektirdiğim.Ped,Emg,Kolonoskopi,Eus sonuçlarında hastalığım ile ilgili her hangi bir mestaza rastlanmadı,Lakin buna karşı Fistülün tekrar nüks ettiği belirtiliyor,Bunca zaman tedavimi yapan Genel Cerrah doktorum,Bayram sonrası tekrar fistül ile ilgili 2. bir ameliyat önermekte,Bu ameliyat aşamasında Fistülün tekrar kazınarak alınması düşünülüyor,2. bir olasılık ise Şayet Fistül Makat kaslarına çok yakın ise Makat kasları ile birlikte alınıp,Bağırsak ucunun yaşam boyu dışarıda tut ulması planlanıyor,Bu aşamada ameliyat olmadan,Fistül tedavisi ile ilgili Lazer veya Farklı bir Tedavi olasılığı varmı..Selam ve Saygılarımla

  5. Sayın meslektaşım.Maalesef lazerle ameliyatlarda sık karşılaşılan bir nüks ile karşı karşıyasınız.Ama iyileşmeyen fistül yoktur.İyileşmesi geciken fistül vardır.Sizi mutlaka muayene etmek isterim daha fazla zarar görmeden.Geçmiş olsun.

1 18 19 20

Yorum yazın