Anasayfa Hastalıklar ve Bitkisel Tedavileri Bronşit – Bronşit Belirtileri ve Bitkisel Bronşit Tedavisi

Bronşit – Bronşit Belirtileri ve Bitkisel Bronşit Tedavisi

Bronşit çeşitleri ve Bronşit belirtileri
Akut bronşit belirtileri; Kuru öksürük, beyaz, sarı veya yeşil balgam, yüksek ateş, daralan ve ağrılı göğüs, derin nefes alındığında ağrı hissi gibi durumlar temel akut bronşit belirtileri arasındadır.
Kronik bronşit belirtileri; üç ay süresince kesilmeksizin devam eden öksürük, beyaz, sarı veya yeşil balgam gibi durumlar temel akut bronşit belirtileri arasındadır.

Bronşit Nedenleri ve Belirtileri
Akut bronşitin en yaygın nedeni viral enfeksiyon olmakla birlikte, kişilerin yüzde onu da bakteriyel enfeksiyon nedeniyle hastalığa yakalanır.

Kronik bronşit, tekrarlayan akut bronşit nöbetleri geçirmiş kişilerde ortaya çıkar. Sanayi kirliliği, yoğun ve sürekli biçimde toza maruz kalma, uzun süre ve çok miktarda sigara kullanımı kronik bronşite neden olabilir.

Bronşit Belirtileri için Doktora Danışın
Bronşit, soluk borusunu akciğerlere bağlayan hava kanallarının iltihaplanması sonucu oluşur. İki tip bronşit vardır: akut ve kronik. Akut bronşit genellikle daha az tehlikelidir ve iki haftadan fazla sürmemesi beklenir. Ancak yaşlılarda ve kalp krizi geçirmiş kişilerde tehlikeli olabilir. Kronik bronşitse çok daha ciddi bir hastalıktır ve aylarca sürebilir.

Bronşit için Doktor Önerileri
Doktorunuz akut bronşit için antibiyotikler yazabilir ya da dinlenip bol sıvı tüketmenizi ve ağrıkesici kullanmanızı önerebilir. Kronik bronşit için doktor, her yıl grip aşısı olmanızı ve zatürreeyi engellemek için bir defalık zatürree aşısı önerebilir. Ya da hava kanallarını genişletmek ve açmak için ilaçlar yazabilir.

Akut ya da kronik bronşitten şikayet eden kişi sigara kullanıyorsa, bir an önce bırakması Önerilecektir.

Bronşit için Doktora Danışın
Öksürük bir haftadan fazla sürüyorsa, öksürük beyaz, sarı veya yeşil balgam söktürüyorsa, nefes almakta güçlük çekiyorsanız en kısa sürede doktora danışmanızda fayda olacaktır.

Bronşit için Bitkisel ve Alternatif Tedavi
Bronşit için Homeopati Tedavisi; Aşağıdaki tedavilerden birini toplamda 10 doza kadar, her dört saatte bir uygulamayı deneyin. Bu tedaviyi uygulamadan 15 dakika önce ve sonrasında, hiçbir şey yiyip içmeyin ve dişlerinizi fırçalamayın.

-Ateş, öksürük ve göğüste daralma hissi için, 30c dozunda Acorıite (kurtboğan) alın. Sesiniz kısıldı, boğazınız ağrıyor, öksürüyor ve susuzluk hissediyorsanız, 6c dozda Phosphorus (Fosfor) almaya deneyebilirsiniz.

Bronşit için Bitkisel ilaçlar; * Öksürük otu (tussikgofarfara) daralan hava kanallarını gevşetmede yaı arlı olurken, sığırkuyruğu iltihap giderici özelliklere sahiptir. Bunlardan birini denemek için, bir iki çay kaşığı kimi bitkiyi kaynar suda 10 dakika kadar demledikten sonra süzün. Demlediğiniz çayı, günde 3 kez, sıcakken için.

Bronşit için Aromaterapi Tedavisi; Nefes almanızı rahatlatmak için, okaliptüs, lavanta, biberiye ya da çördük otundan (zufaotu) elde edilmiş buğuları deneyin. Geniş bir kaba doldurduğunuz kaynar suya uçucu yağlardan birkaç damla damlatın. Buğuyu beş dakika boyunca içinize çekin. Bunun yanı sıra, birkaç damla uçucu yağı bir mendile damlatıp içinize çekebilirseniz. Uyarı! Gebeyseniz çördük otu yağını kullanmayın.

* Öksürükotu; hepatik veno oklusif hastalık riski nedeniyle kullanımında dikkatli olunmalıdır.

Bronşit ve Bronşit Tedavisi ile ilgili diğer yazılar;
Göğüs Hastalıkları – Bronşit ve Bronşitin Bitkisel Tedavisi
Bronşit, Öksürük ve Nezle İçin Bitkisel Tedavi
Astım – Boğmaca İçin Bitkisel Tedavi Önerileri
Bronşit Hastalığı için Bitkisel Tedaviler
Boğmaca (Akut Bronşit) için Bitkisel Tedavi
İbrahim Saraçoğlu – Bronşit ve Bronşite Bağlı Nefes Darlığı İçin Yulaf Samanı
Grip ve Kronik Bronşit İçin Çay

Bu yazı, Bitkisel diyet sitesi için, bronşit nedir, bronşit tedavisi, bronşit belirtileri, bronşite iyi gelen bitkiler, bronşit için şifalı bitkiler, bronşit bitkisel tedavisi, bronşit türleri, kronik bronşit tedavisi, akut bronşit tedavisi hakkında genel bilgi vermek amacı ile yayınlanmıştır. İzinsiz kopyalanması ve kaynak göstermeden başka site ve medya araçlarında kullanılması yasaktır.

2 Yorum

Yorum yazın