Anasayfa Hastalıklar ve Bitkisel Tedavileri Burun Eti için Bitkisel Tedaviler (Çözümler)

Burun Eti için Bitkisel Tedaviler (Çözümler)

burun-eti-bitkisel-tedaviBurun eti” büyümesi olarak bilinen bu rahatsızlık, burun etinin normalden fazla büyüyerek nefes alımını zorlaştırması durumudur. Burun eti ameliyatı ile alınarak tedavi edilebileceği gibi bitkisel tedavi yöntemleri ilede tedavisi mümkündür

Burun eti için bitkisel çözümler:

 • Menekşe yaprağı demlenip süzülerek elde edilen su soğutulduktan sonra yarım saat aralıklar ile buruna bir kaç damla damlatılarak burun eti tedavisi yapılabilir.
 • Ebegümeci yaprakları iyice ezilerek sirke ile karıştırılıp krem kıvamına getirilir, daha sonra sabah ve akşam olmak üzere 2 kez burun içerisine sürülerek burun eti tedavisi yapılabilir.
 • Kuru meşe kabukları su içerisine atılıp kaynatıkdıktan sonra süzülerek suyu soğutulur. Daha sonra elde edilen bu su ara ara buruna çekilerek burun eti tedavisi yapılabilir.
 • Kurutulmuş zeravent kökü ve çilek kökleri havanda iyice dövülerek toz haline getirilir. Daha sonra bu karışıma sirke ilave edilerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılıp, elde edilen krem 3 saatte bir burun içerisine sürülerek burun eti tedavisi yapılabilir.

20 Yorum

 1. All arkadashkar kizim 2 yashinda burnunda shishlik var doktor ameliyat diyor size Nashua caresi yokmu

 2. Radyofrekans oldum 2 ay önce. Burun etlerim yine şişti. Ben anlamadım bu işi. Eskisine göre daha rahatım ama zaman zaman çok tıkanıyor. Ev akarı allerjim var. Nasıl kurtulacaz bu illetten bilmiyorum.

 3. Adam reklam yapmış bence arkadaşlar. Benimde yıllardır burnum tıkalıdır burun eti şişmesi sebebiyle daha önce ameliyat oldum. Tamponlar söküldükten iki gün sonra yine şişti burun etlerim yine nefes alamamaya başladım. Alerjiniz varsa ki (Ev akarlarına karşı benim var) ameliyat dahi işe yaramıyor. Ameliyattan önce burun deliklerinden uygulanan tuzlu sular alerji ilaçlar falanda hiçbiri fayda etmedi. Ameliyatla küçültülen burun etleri tekrar şişiyor. Doktora sorsanız kesinlikle mümkün değil bir daha büyümez diyorlar “hadi oradan” diyorum kendilerine… Eğer kendilerine o kadar güveniyorlarsa yapacakları ameliyatlarına ücretsiz tedavi etsinler o zaman insanlarda 6 ay 1 yıl test edip tavsiye etsinler veya etmesinler. Herşey para olmuş Otrivin’den başka yolum yok benim 2015 den beri otrivinle yaşıyorum. mümkün mertebe az kullanmaya çalışıyorum bazen az bazen çok idare ediyorum işte.

  Tam bir tedavisini gerçekten bulan biri olursa Allah rızası için paylaşsın.

 4. benim burnumda çocuklğumdan beri alerjik nedenler dolayı burunum tıkalıydı ve gözlerim sürekli kızarıyordu. Son 3 senedir çekinilmez hale geldi 3 defa ameliyat oldum fakat hiçbir faydasını görmedim. Doktorlarda ameliyat olduktan sonra tekrarlamanın çok yüksek ihtimalle olduğunu öylüyorlar zaten. Çok fazla kortion hapı verdiler, zararı faydasından çok olan haplar. Bir iki haftalığına açıyor sadece burnunuzu. Gitmediğim devlet hastanesi özel hastane kalmadı diyebilirim Ankara’da. Hepsi aynı şeyi söylüyor kortizon sonra ameliyat. Gittiğim başka bir özel hastanedeki bir doktor ise ameliyat yapmadan burnudaki polipleri büyüdükçe kesip alıyordu amelyattan biraz daha ağrısız iyi bir yöntem gibi geldi ilk başta. daha sonra onunda bir faydası olmamaya başladı. Daha sonra internette araştırırken İbrahim Gökçek’in doğal tedavi yöntemlerini gördüm. Aradım ve bana bir set önerdi- İksir-Aleovera- Itır hapı- zerdeççal kapsül- 2 tane bitkisel çay- yaklaşık 400 liralık bir setti. ilk başta kullanmakta terredüt ettim. Ama ilk seti kullanmaya başladıktan sonra burnumdaki yavaş yavaş bi açılma oldu. Burnumdaki etler o kadar büyümüştiki artık aynadan baktığımda çok rahatlıkla görülebiliyodu. Bu seti kullanmaya başladığımda burnumda ki etler ilk başta biraz daha şişti ama bi hafta sonra koku almaya başladım bu benim için çok sevndirici bir şeydi. 3 set kullandım şu an hiç bir ilaç kullanmıyorum. Önceden desmont kullanmadan yapamazdım. Sadece otrinatura kullanıyorum deniz suyu burnum o kadar rahat ki şuan ameliyatsı kurtuldum derdimden. başkalarına da yardımcı olur inşallah.

 5. Yukardaki önerileri yapanlar varmi faydası oldumu arkadaşlar bende anneme uygulayacagim lütfen cvp verin

 6. Benim burnumda bariyer varmış ameliyat ile düzelebilirmiş nefes alamıyorum beni delirtiyo bazen burun bandı ile rahat nefes alabiliyorum.

 7. Bende kirirdak yamuklugu var arasira nefes aliuorum ama en cokta etler rahatsiz edeyor amaliyat olmakta istemiuorum korkuyorum yardimci olurmusunuz arkadaskar

 8. Burun eti ameliyatı ve kıkırtadkları aldılar ama bir iki aç geçtikden sonra burun etim tekrar büyüdü ve hiçbirşey fark etmedi gene geceleri rahat uyuyamıyorum sabahları tıkanıyor.
  arkadaşar burun ameliyatı oldukdan sonra burnun tıkalı iken ilk 3 gece uyumanız inanın çok zor sürekli ağızdan nefes almanız gerekecek gece ağzım kapanınca boğuluyorum gibi uyanıyordum. ağzıma tuvalet kağıdı ile kapanmasın diye sıkıştırıp öyle uyuyordum. ameliyat sonrası 3-5 gün şişlik oluyor normal. ama etler bende 2 ay sonra tekrar büyüdü. Başka bir doktora gene gideceğim. kafasına takılan antalyada olan kişiler soru sormak isteyen olursa skypedan ekleyebilir: “sharingan1983”

 9. ya benimde 1yıldan beli burnum da et var düzelmese ameliyat olcam amelyatı da zormus

 10. ya burnum sert bir cisme çarptı şişti baya ne yapabilirim geçmiyor 1,5 yıldır ne olur yardım edim kendimden iğreniyorum

 11. Her kafadan bi ses çıkıyor kimi doktor radyo frekans iyi diyor kimi çözüm değil diyor bu etler nasıl büyüyor anlamadım ben 10 yıldır uykusuzluk çekiyorum bi yerde duymuştum temiz deniz suyu faydalıymış birde onu deneyecem gene yazarım bakıyımda

 12. evet arkadaşlar,bede amaliyat oldum hiç işe yaramadı.kaya tuzu tedavisine başladım sizce faydası olurmu.

 13. evet arkadaşlar bende olmuştum bu ameliyatı ve doktor ileride tekrar çıkma ihtimali yüksek demişti.10 sene oldu yine çıktı.ve etrafımdada bu sorunu olanlar vr.yani bundan ameliyatla kurtulmak zor.

 14. bu sorun bende de var, etin alınması tavsiye edilmiyor, o yuzden bu tedavi yontemini deneyecegim.netice alırsam belirtirim aynı sekilde burada…

Yorum yazın