Home Ender Saraç

Ender Saraç

ender-sarac

Doktor Ender Saraç‘ın bitkilerin gizemi ve hastalıklara şifası hakkında açıkladığı kaynak olarak medya, gazete, dergi kullandığımız tavsiyeleri sitemiz Bitkiseldiyet.com aracılığı ile aşağıda listelenmiştir. Ayrıca kendisine ait web sitesi ise : Endersarac.com ‘dur.

1959 yılında İzmir’de doğan “Ender Saraç“, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’ni ve Ege Üniversite Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Aile hekimliği dalındaki uzmanlığını İzmir Devlet Hastanesi’nde tamamlayan “Ender Saraç” ve 1990 yılında sanatçı Nukhet Duru ile birlikte Uniform Sağlık ve Estetik Merkezi’nde çalıştıktan sonra 1994 yılında Türkiye’nin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olan Hay Sağlık Merkezi‘ni kurdu ve genişleyerek günümüze kadar geldi.

Doğal ve sağlıklı yaşamla ilgilenen Doktor Ender Saraç Ayurveda isimli kitabını yayınladı. Ender Saraç’ın Ayurveda isimli kitabı büyük bir satış yaparak 14. baskıya kadar ulaştı ve en çok satan kitaplar listesinde yerini aldı. Yaptığı çalışmalar ve kitabının yanında birçok televizyon programı, basın röpörtajı, konferans, seminer ve panellere katılarak sağlıklı yaşam konusunda insanları bilinçlendirmeye devam etti. Doktor Ender Saraç‘ın Sağlık Bakanlığı onaylı akapunktur sertifikası da bulunmakta.

Ayrıca Ender Saraç 1989-1995 yılları arasında İsviçre, Hollanda, Almanya ve Hindistan’da ayurveda vb. Hindu tıp bilimi konularında eğitim gördü.UZMAN DOKTOR ENDER SARAÇ ‘IN SİTEMİZDE YER ALAN ÖNERİLERİ:

Bu sayfa Ender Saraç’ın resmi sitesi olmamakla birlikte, Ender Saraç’ın medya ve televizyonlarda verdiği bilgilerden oluşmaktadır.