Home İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu

ibrahim-saracoglu

“İbrahim Adnan Saraçoğlu”

1949 doğumlu olan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, kimya eğitimini tamamlayarak Avusturya Graz Teknik Üniversitesi’nde doktora yaptı. Ve yine bu üniversitenin biyoteknoloji ve mikrobiyoloji dallarında asistan olarak çalıştı. 1994-1996 yıllarında Viyana Teknik Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapan Prof. Dr. Saraçoğlu, bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkilerine yönelik araştırmalarıyla bütün dünyada isim yaptı. Prof. İbrahim Saraçoğlu, lavantanın Hepatit hastalarına; brokolinin de prostata iyi geldiğini keşfederek dünyaya açıkladı. Bitkisel tedavi konusundaki araştırmalarını “Bitkisel Sağlık Rehberi” adıyla kitaplaştıran Prof. İbrahim Saraçoğlu’nun, birçok alanda yayınlanmış makale ve patentleri bulunmaktadır.

Değerli okuyucu,
Bitkilerin koruyucu, önleyici ve tedavi edici güçleri konusunda yaklaşık kırkiki yıldır aralıksız olarak bilimsel araştırmalar yapmakta olan bir bilim adamıyım.Tüm yaşamım boyunca sadece insana sevgide, saygıda ve hizmette yarıştım. Bu üç şeyi de Allah’ın rızasını kazanabilmek için yapıyorum. Bu sebeple, kitaplarımda ve internet sayfamda, yapmış olduğum araştırmalarımın sonuçlarını sizlerin hizmetine karşılıksız olarak sunmaktayım.

Sitemizde bulunan, Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu ‘nun daha önce açıkladığı sağlık önerileri:Bu sayfa İbrahim Saraçoğlu’nun resmi sitesi olmamakla birlikte, İbrahim Saraçoğlu’nun medya ve televizyonlarda verdiği bilgilerden oluşmaktadır. Bitkiseldiyet.com olarak biz bu tavsiyeleri derleyip listeleyerek burada yayınlıyoruz, Ayrıca İbrahim Saraçoğlu’na ait resmi web sitesine ise Saracoglu.at adresinden ulaşabilirsiniz.