Anasayfa Doktorlar İbrahim Saraçoğlu – Astım / Alerjik Astım İçin Keçiboynuzu ( Harnup Kürü...

İbrahim Saraçoğlu – Astım / Alerjik Astım İçin Keçiboynuzu ( Harnup Kürü )

ibrahim-saracogluProfesör Doktor İBrahim Saraçoğlu, astım ve alerjik astım rahatsızlıkları olanlar için keçiboynuzu kürünü öneriyor.

Kullanacağınız keçiboynuzu ( harnup ) koyu kahve renginde olmasına dikkat edin.

Uygulayacağınız bu kür nefes darlığı ve soğuk alerjisine iyi gelmektedir.

6-7 adet keçiboynuzunu souk su ile yıkayın ve daha sonra 3-4 santimetre boylarında kırdıktan sonra yarım litre kadar kaynayan suda ortalama 7 dakika kaynatın. Soğuyunca süzün ve cam bir kavanozda buzdolabına kaldırın. Buzdolabında en fazla 3 gün bekleyebilir. Daha sonra yeniden hazırlamalısınız.

Kahvaltı arası ve akşam yemeklerinden önce 1 çay bardağı kadar için. Ara vermeden 20 gün boyunca düzenli olarak kürü uygulayın. 20 günün ardından tekrar ara vermeyin ve 15 gün kürü uygulayın. 15 gün ardından 1 çay bardağı içine 1 kaşık bal koyun ve kahvaltıda ve akşam yemekten önce için. Bu kürü uygularken sabahları kesinlikle bal kullanmayın.

5 – 12 yaş arası çocuklarda nefes darlığı veya alerjik nefes darlığı varsa sadece sabah kahvaltısında bu kürü uygulayın. Bu yaş aralığındaki hastaların akşamları kürü uygulamaması gerekir.

59 Yorum

  1. Alerjik rinitten. Muzdarip keçi boynuzu çok iyi geldi bide zencefil kullanıyorum oda çok iyi ama daha emin degilllim allahın izniyle.inşallah iylesirim ve bunu çok.iyi anladım sağlık herşeyden çok önemli.dizede öneririm.asla geciktirmeyine

  2. saygıdeğer hocam kızlm5.5yaşında geniz etibüyümesi var ne yapmalıyım teşekkürler.

  3. 2 yaşındaki bebeğimize astım başlangıcı teşhisi kondu acaba ne önerebilirsiniz?teşekürler

  4. 2 yaşındaki kızımda alerjik astım var keçi boynuzu kürünü kullansam iyi gelirmi

  5. Hocam oglumuz 7 yaşında allerjik astımı var. Soguklarla beraber gribal başlayan rahatsızlık bogazlarında iltihaba dönüşüp antibiyotik kullanımına kadar gitmektedir. Terlemeside aşırı oldugundan okulda kontrol edemedigimizden bu hastalık süreci hep tekrarlanmaktadır. Ventoli , filiksotayt fıs fıslar vd syvguler çigneme tableti kullandıgımîz ilaçlardır. Hocam oglumuzun istedigi gibi koşup oynayabilmesi için nasıl bir kür uygulaması önerirsiniz. Keçiboynuzu kürünü 35 gün sonrasındaki uygulama şekli ve süresi ile ilgili bilgilendirme yapabilirmisiniz. Teşekkürler saglıcakla kalın. Hşçkn. Alparslan Poyraz.

  6. Hocam oğlum 9 yaşında astımı var pulmicortNebul ve foradil 200mg sabah akşam kullanıyor xyzalŞurup ta kullanıyor keçiboynuzu kürünü oğluma kullanabilirmiyim birde bizim kilo problemimiz var 47 kğ önerebileceğiniz kürleri dikkatle uygularım bana yardımcı olursanız çok sevinir Duacınız olurum saygılar

  7. hocam uyku diye birşey kalmadı yattığımda özellikle gözlerim yanıyor resmen sanki beynimden birşey akıyor kulaklarıma genzime ve çok uzun süredir allerji ilacı içiyorum o dahi etkilemez oldu bu arada beyaz kürem sürekli yükseliyor lütfen birşeyler önerin sağlıklı uzun ömürler diliyorum size tşk.

Yorum yazın