Anasayfa Cilt Bakımı Suna Dumankaya – Topuk Dikeni Kremi Tarifi

Suna Dumankaya – Topuk Dikeni Kremi Tarifi

21 Mart 2011 tarihinde Gülben Ergen’in sunduğu Gülben programına katılan Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, topuk dikenine karşı oldukça kolay hazırlanan ve çok etkili bir doğal maske tarifi açıkladı.

Topuk Dikenine Karşı Doğal Tarif Malzemeleri:

  • 1 adet yumuşak lahana yaprağı
  • 1 çorba kaşığı domates
  • 1 çorba kaşığı elma sirkesi

Topuk Dikenine Karşı Doğal Tarif Hazırlanışı:
lahana yaprağı içerisine 1 çorba kaşığı kadar domates koyuyoruz. Ancak taze domates kullanmak yerine domatesin tozunu kullanın. Eğer mümkünse hazır domates çorbası da kullanabilirsiniz. Domates tozu tercihendir. Üzerine 1 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekliyoruz.

Topuk Dikenine Karşı Doğal Tarif Uygulanışı:
Önce ayağınızı içerisine biraz biberiye yağı eklediğiniz suda biraz beklettikten sonra akşam ayağınızı bu lahana yaprağına sarın ve bir çorap giyin. 7 gün boyunca aksatmadan uygulamanız gerekmektedir. Gece sardıktan sonra sabaha kadar çıkarmamanız gerekmektedir. Özellikle yüzeysel olan, çok derin olmayan çatlaklar için oldukça etkilidir. Eğer yaralı olmuşsa bölgeler bir miktar ebegümeci haşladıktan sonra tülbentle birlikte bölgeye sarılabilir.

Bu yazı, Bitkisel Diyet sitesi için, suna dumankaya, suna dumankaya tarifleri, suna dumankaya ürünleri, suna dumankaya cilt bakımı, suna dumankaya peeling, suna dumankaya topuk yumuşatma, suna dumankaya topuk dikeni, suna dumankaya topuk çatlakları, suna dumankaya topuk kremi, suna dumankaya topuk dikeni tedavisi hakkında genel bilgi vermek amacı ile yayınlanmıştır. İzinsiz kopyalanması ve kaynak göstermeden başka site ve medya araçlarında kullanılması yasaktır.

Yorum Yok

Yorum yazın