Anasayfa Cilt Bakımı Varis için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Varis için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

varisVaris bitkisel tedavisi, Varis tedavisi bitkisel çözüm, Varis neden olur tedavisi nedir gibi sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Varis, kadınlarda sıklıkla görünen bir rahatsızlıktır. Sağlık dışında estetik olarak rahatsızlık veren varis, toplar damaların yüzeysel olmasından kaynaklanmaktadır. Kadınlarda genel anlamı ile gebelik ve hatta menopoz dönemlerinde de ortaya çıktığı gibi fazla kilolardan da kaynaklı olabilmektedir.

Çalışan insanlar arasında özellikle uzun süre ayakta kalmaktan da kaynaklı olabilir ve bu kişilerde varis problemi oluşma riski oldukça yüksektir. Uyluk ve ayak bileklerine yakın yerlerde gözüken varisler, genel olarak mavi ve mor renkte olur ve cildin üst bölgelerinde yer aldığından dolayı şiş gözükür.

Aşağıda erken safhalarda olan varis probleminin çözümünde kullanabileceğiniz, evde bulunan bitkilerden faydalanabileceğiniz önemli ipuçları yer almakta.

Varis Tedavisi için Elma Sirkesi Kullanımı
Elma sirkesinin temizleme özelliği oldukça etkilidir. Temizleme etkisinin yanında varis tedasi için de kullanabilirsiniz. Özellikle varisli bölgeye uygulandığında damarlardaki şişmeyi azaltır ve bunun yanında kan dolaşımında da önemli ölçüde rahatlama sağlar. Varis tedavisinde elma sirkesi kullanırken, önce suya ekleyin ve varisli bölgeye masaj yaparak sürük. Bu kürü 2-3 ay sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulamaya özen gösterin.

Varis Tedavisi içi İngiliz tuzu Kullanımı
Kan dolaşımını artırmak için ingiliz tuzu kullanılır. İngiliz tuzunu suda karıştırın ve bacaklarınızı bu su ile ıslatın. Bu kürü birkaç ay boyunca, haftada 2 kez olacak şekilde düzenli olarak uygulamanız oldukça fayda sağlayacaktır.

Varis Tedavisi için E Vitamini Kullanımı
Dolaşım sorunun çözümü için E vitamini kullanılabilir. Varis tedavisinde özellikle varisli bölgelere E vitamini yağı sürülebilir. E Vitamini yağı bulamıyorsanız kremini de kullanabilirsiniz.

Varis Tedavisi için Sarımsak Kullanımı
Sarımsak da zeytinyağı gibi varis tedavisinde iltihap ve ağrılar için kullanılabilir. Yine bu kürün uygulanmasında zeytinyağı kullanılır. 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı, toplam 6 diş kadar sarımsak ve 3 adet portakalın suyunu bir kapalı kap içerisinde (kavanoz gibi) 12 saat kadar bekletin ve elde ettiğiniz kürden birkaç damla kadar alarak varisli yerlere masaj yapın. Masajın ardından pamuklu bezle sararak gece uyuyun. Bu kürü de 3 ay kadar uygulayabilirsiniz.

Varis Tedavisi için Zeytinyağı Kullanımı
Varisin sebep olduğu en büyük problemlerden biri de ağrı ve iltihaplardır. Bu ağrı ve iltihaplar için zeytinyağı kullanılabilir. Eşit miktarda zeytinyağı ve E vitamini karıştırıp dayanabileceğiniz bir sıcaklıkta ısıtın ve elde ettiğiniz karışım ile varis olan yerlere 4-5 dakika kadar masaj yapın. Yaklaşık 3 ay süresinde bu yöntemi günde 2 defa olacak şekilde uygulayın.

Un homme qui a plus de difficulté à maintenir son érection pourrait perdre confiance en sa capacité à maintenir une relation amoureuse. Une étude a pharmaciefrance24.com montré que les hommes atteints de dysfonction érectile et atteints de dysfonction érectile étaient nettement moins susceptibles de s’engager dans une activité sexuelle.

Yorum Yok

Yorum yazın